Biustonosz plus size, czyli jak wybrać odpowiednią, ale seksowną bieliznę w dużym rozmiarze?

Plus size zaczyna się od rozmiaru 44 w górę. Pamiętaj duży rozmiar to nie jest Twoja wada. Każdy rozmiar i wymiar jest jak najbardziej OK i każda z nas zasługuje na bardzo dobrą i jednocześnie piękną i zmysłową bieliznę! Musimy różnić się od siebie. Na tym bowiem polega piękno świata – na różnorodności.

Dla pełnego biustu

Jeśli nosisz rozmiar w okolicach 44, to powinnaś zakładać, że najprawdopodobniej Twój obwód w biuście może być w granicach od 100 do 105 cm. Pamiętaj jednak, że wywołany tutaj obwód biustu nie jest elementem decydującym o tym, że Twoją sylwetkę zalicza się do plus size, przynajmniej tak jest z punktu widzenia bielizny, a przede wszystkim od strony biustonoszy. O plus size w bieliźnie mówi się od rozmiarów pod biustem, które są powyżej 85. Są to rozmiary przeznaczone dla kobiet o wymiarach powyżej 90 cm pod biustem. Wiele modeli „regular size” właśnie kończy swoje rozmiarówki na liczbie równej 85. Powyżej tego rozmiaru znajdują się już marki plus size.

Sexy bielizna dla Ciebie! Oblicz odpowiedni rozmiar

Każda kobieta jest piękna i każda z nas zasługuje też na najładniejszą i przede wszystkim bardzo wygodną bieliznę! Piękna bielizna jest dla wszystkich! W dużych rozmiarach można też znaleźć biustonosze, które są nie tylko ładne, modne, wygodne, ale również bardzo seksowne. Takie biustonosze bardzo dobrze podnoszą oraz modelują duży biust. Obliczenie odpowiedniego rozmiaru biustonosza dla sylwetki plus size jest bardziej skomplikowane, aniżeli w przypadku regular size. Problem jest następujący. Gdy obwód pod biustem przekracza 90 cm bardzo często tabela rozmiarów lub kalkulator wybiera zbyt duży rozmiar przede wszystkim miseczki. Powód jest prosty – większa część obwodu w biuście przypada w tym wypadku na… plecy.  Tabele nie zawsze uwzględniają ten fakt. A zawsze należy kupować biustonosz w swoim rozmiarze. Co więc zrobić? Przede wszystkim należy upewnić się, że w ofercie dostępny jest prawidłowy rozmiar. Nie wolno kupować biustonosza „trochę za małego” ani „trochę za dużego”. Ani pierwszy, ani drugi nie będzie wygodny. Większa sylwetka, to sylwetka bardziej ściśliwa. Czyli nie zawsze większe oznacza lepsze. Czasem jest tak, że zmniejszając rozmiar biustonosza pod biustem i dodając większą miseczkę, bielizna okaże się strzałem w dziesiątkę. Warto zapamiętać, że niektóre kobiety mając 90 cm pod biustem noszą rozmiar 80.

Wałeczki na plecach?  To nie jest problem!

Zdecydowanie jest lepiej, żeby się wpijało z tyłu, niż wisiało u kobiety z przodu. Nie można obawiać się dopasowanych biustonoszy i wybierać zbyt luźne rozmiary pod biustem. Nie bój się sytuacji, że tył biustonosza będzie się mocniej wpijał w miękkie plecy i tworzył na nich wałeczki, ponieważ jest gorzej, gdy zbyt luźny pas biustonosza z tyłu podnosi się ku górze poprzez ciągnięcie go do góry przez ramiączka, które z przodu obciąża obfity biust. W ten sposób pas wypycha do góry wałeczek ciała. I co się dzieje? Bardziej uwydatniają się wszystkie nierówności. Bardziej, niż robiłby to właściwie dopasowany, chociaż mocniej opięty pas biustonosza. Ważna jest zasada doboru odpowiedniego biustonosza plus size: rozmiar pod biustem musi być tak wystarczająco ciasny, by pas biustonosza z tyłu niezmiennie pozostawał na identycznej wysokości, jak z przodu. Wtedy biust będzie właściwie i wygodnie podtrzymany. Plusem jest też to, że taki biustonosz stwarza optyczną iluzję wysmuklenia sylwetki z seksownie podniesionymi piersiami. Będziesz po prostu zgrabna, a Twoje wałeczki zejdą na drugi plan.

Idealny biustonosz w dużym rozmiarze

Biustonosz plus size musi spełniać konkretne warunki, by nazywać się biustonoszem idealnym. Przede wszystkim powinien zawsze odpowiednio i stabilnie podtrzymywać i podnosić piersi. Piersi natomiast muszą mieścić się w miseczkach. Fiszbiny miseczek mają za zadanie przylegać do klatki piersiowej wokół piersi, natomiast pas biustonosza musi utrzymać się na takim samym poziomie z tyłu i z przodu.

 

Podobne wpisy