Jaki powinien być dobry biustonosz plus size?

Rozmiary biustonoszy dla puszystych pań, czyli takie, które są plus size, to staniki, jakich rozmiary nie mają mniej niż 85 cm pod biustem. Bieliznę plus size szyje dzisiaj wiele znanych marek bieliźnianych. Czy warto więc skazać na wygnanie specjalistyczne firmy? Niekoniecznie, ponieważ przed zakupem biustonosza warto sprawdzić, czy jest to towar wysokiej jakości. Jaki powinien być dobry biustonosz plus size?

Przede wszystkim w odpowiednim rozmiarze

Przed zakupem należy bezwzględnie upewnić się, że w ofercie dostępny jest pasujący rozmiar biustonosza. Nie można kupić za małego stanika lub takiego, który jest zbyt luźny pod biustem.

Dobry materiał

Piękne i przede wszystkim bardzo delikatne materiały, które będą odpowiednie dla rozmiaru 75D, niekoniecznie sprawdzą się w rozmiarze 95F. Dlaczego tak się dzieje? Rozmiar plus size bielizny jest dostosowany do utrzymania bardziej obfitego biustu oraz ma większą długość pasa obwodu. Spokojnie więc wytrzyma zdecydowanie silniejsze obciążenia. Materiały, z których uszyty jest biustonosz, powinny więc być odpowiednio dobrane do wymagań konkretnych rozmiarów.

Zwróć uwagę na:

Po pierwsze: dzianina, z której zrobione są skrzydełka tylne. Materiał nie może tutaj być zbyt cienki, ani też wiotki, czy rozciągliwy. Skrzydełka nie powinny być wąskie, a najlepsze jest trzyhaftkowe zapięcie. Pas biustonosza, który łatwo się rozciąga, szybko dojdzie do granicy możliwości swojego rozciągnięcia. A wtedy będzie wpijać się w ciało. Szukaj więc odpowiednio szerokich i stabilnych tyłów. Tylko takie dobrze rozłożą ciężar na większej powierzchni twojego ciała.

Po drugie: mocne i wygodne ramiączka. Ramiączka w biustonoszu plus size nie mogą być zbytnio elastyczne ani też za wąskie. Ekstremalnie szerokie też nie będą odpowiednie. Pamiętaj, że ramiączka w dobrym biustonoszu podnoszą około 20 procent całego ciężaru piersi. Dobrzy producenci bielizny różnicują więc szerokość ramiączek. Podobnie dzieje się z materiałem. Wszystko to zależy od rozmiaru biustonosza. Producenci wyspecjalizowani w dużych rozmiarach staników stosują w nich przede wszystkim grubsze oraz zdecydowanie mocniejsze gumki. Są one również dostosowane swoją szerokością do ciężaru biustu. Niektóre marki produkują ramiączka dla rozmiaru plus size dodatkowo z miękką i amortyzującą wyściółką, co pomaga w zwiększeniu komfortu noszenia biustonosza.

Po trzecie: stabilne miseczki. Biustonosze w rozmiarach plus size są zazwyczaj uszyte z bardziej solidnych, mocniejszych materiałów. Takie dzianiny mniej się naciągają. Nie inaczej dzieje się też z  miseczkami. W przypadku miękkiego biustonosza zwłaszcza dolna część miseczek powinna być uszyta z mocnej dzianiny. Jest to simplex czy też dzianina laminowana. Góra miseczki natomiast może być lżejsza, a nawet półprzejrzysta. Często bywa tak, że haft jak również koronka są specjalnie stabilizowane tiulem. Wszystko jednak zależy od dobrego kroju miseczki i stabilnej dolnej części. Jeśli tak jest, u góry z powodzeniem można pozwolić sobie na lżejszy i bardziej seksowny, elegancki materiał.

Po czwarte: odpowiedni krój. Kroje biustonoszy odpowiednich dla sylwetek plus size zazwyczaj są bardziej zabudowane. Nie oznacza to przecież, że nie można dobrać biustonoszy do dekoltów, nawet bardzo głębokich. Miseczki są tak krojone, aby uwzględnić większą ilość tkanki tłuszczowej w okolicy pachy. Ramiączka wyprowadzane są natomiast bardziej ze środka miseczki. To pomaga pewniej i skuteczniej podnieść większy ciężar piersi.

Wybór między marką wyspecjalizowaną a regularną w szyciu bielizny nie jest łatwy. Wszystko jednak zależy od wygody i indywidualnych potrzeb. Czasem bywa tak, że marki wyspecjalizowane w szyciu bielizny plus size stosują pewne rozwiązania lub materiały, których nie ma w biustonoszach marek regularnych, ale marki regularne mają natomiast bieliznę bardziej wysublimowaną, delikatniejszą i sexy. Jedne i drugie są dobre, jeśli przestrzegają odpowiednich zasad szycia dostosowanych do konkretnych rozmiarów

Podobne wpisy