|

Kolorowe wesele 2019 roku

Rok 2019 to rok zaskakujących połączeń kolorystycznych. Ciepłe, złote i miedziane palety oraz zimne, niebieskie i szare barwy z topowymi fioletami – o tym mówią projektanci strojów ślubnych oraz weselnych dekoracji. Na weselu będzie też bardzo ważne kolorowe oświetlenie. Pojawiają się więc barwne ledy, światła, abstrakcyjne projekcje świetlne, które są nie tylko na salach weselnych, ale i w kościołach.

Złoto i miedź

Złoto powróciło do łask w 2019 roku. Złota jest więc więcej i więcej w 2019 roku. Propozycje nie są kiczowate. Złoty kolor może być tylko dodatkiem, który występuje w różnych elementach wystroju – kieliszki, zdobione nakrycia, obrusy czy chusteczki. Nowością jest natomiast miedź. Pojawia się jako kolor, a także struktura oraz sam materiał. Miedziany jest mile widziany w zastępstwie koloru  złotego. Czasami występują razem. Miedź stwarza nastrój sielankowy, królewski, a także industrialny. Wszystko zależy od zastosowanych dodatków. Projektanci oraz dekoratorzy łączą kolor złoty z różnymi barwami. Wszystko zależy od gustu, efektu, czyli od tego, czy stawiamy na elegancję, style: rustykalny, wiejski, królewski. Najczęściej złoto i miedź łączy się z bladym różem, emerald green, czernią, brązem, jak również i odcieniami brzoskwini, a czasami pastelowymi błękitami.

Błękity, granaty, szarości i srebro

Zimne odcienie to nowy trend. Trend jest elegancki, królewski i bardzo nowoczesny. Odpowiednie połączenie tych niezwykłych kolorów nada dekoracjom wyjątkowy klimat. Wesele może być bardziej morskie, chłodno zimowe… A może lubisz wiatr czy prawdziwie zjawiskowe kryształki lodu? Wszystko zależy od gustu i preferencji osobistych. Błękity łączymy z szarościami i srebrem. Dostojne granaty idealnie komponują się także z metalicznym połyskiem srebra. Każde połączenie jest wyjątkowe. Srebro może być w macie, może świecić, mieć gładką lub porowatą strukturę. Może umiejętnie i bardzo dyskretnie odbijać światło. A może być tylko dodatkiem, który towarzyszy dystyngowanemu granatowi.

Jasne i głębokie fiolety

Fiolety są niezbywalnym hitem dekoracji oraz weselnych bukietów. Sam filet nie wystarczy, by być trendy. Trzeba będzie umiejętnie połączyć ten kolor z innymi barwami oraz pochodnymi fioletu. Odpowiednie połączenie odcieni oraz struktur stworzy wyjątkowy klimat dekoracji sali weselnej.

Koralowe Love

Kolor roku 2019 to kolor, który jest zgodny z Instytutem Pantone. Króluje odcień nr 16-1546 Living Coral. Jest to tak zwany słoneczny koral, który Instytut Pantone określa jako: afirmatywny, energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań. Jest doskonały w wiosennej i letniej stylizacji ślubnej dekoracji weselnych. To idealny kolor w stylu boho. W ten sposób można też okazać się bardzo Eko i zwrócić uwagę na ginące rafy koralowe. Idealny kolor dla Panien Młodych, które są ekolożkami z zamiłowania. Living Coral świetnie sprawdzi się w połączeniach z innymi kolorami. Idealny jest w kompilacji ze złotem, tworzy nastrój naprawdę bajkowy i magiczny. W połączeniu ze srebrem i szarością stanie się Łagody oraz elegancki. Natomiast razem z brzoskwinią przyniesie optymizm i radość. Świeżość i energia to połączenie koralu i mięty. Koral można też łączyć z granatem – wyraziście, modnie, nietuzinkowo.

 

Podobne wpisy