|

Moda ślubna dla świadkowej

Moda ślubna nie jedno ma imię. Panna Młoda na weselu powinna wyglądać i czuć się jak prawdziwa królewna i gwiazda wieczoru, gdy znajdzie się w otoczeniu swojego księcia, dam dworu, czyli zastępu druhen i rzeszy gości weselnych. Bycie druhną i świadkową to także nie lada wyzwanie i przede wszystkim poważne obowiązki tak w ubiorze, jak w zachowaniu oraz wypełnianiu zadań związanych z pomocą Pannie Młodej. Jak ubrać się na ślub, jeśli zostało się wybraną świadkową?

Suknia – problem

Zawsze, największym problemem jest odpowiednia suknia na wesele. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ strój świadkowej budzi największe kontrowersje i absolutnie zawsze jest pod ostrzałem ostrej krytyki. Poważna sprawa. No, właśnie i dlatego warto ją szczegółowo omówić. Przede wszystkim bardzo istotny jest tak samo krój, kolor, a nawet rodzaj materiału, z której suknia zostanie uszyta. Świadkowa to osoba bardzo ważna, która podczas ślubu, a następnie wszystkich uroczystości weselnych, w każdej niemal chwili towarzyszy Pannie Młodej. Musi więc wyglądać stosownie do sytuacji. Jaką suknię więc wybrać, zostając powołaną na świadkową?

Rad kilka w wyborze stroju weselnego

Po pierwsze  – zawsze, ale to zawsze w tym przypadku Panna Młoda ma decydujący głos. To jej ślub, jej wesele, jej wyjątkowy dzień. Wygląd świadkowej ma przede wszystkim być tu dodatkiem i ozdobą. Nigdy nie powinien przyćmiewać Panny Młodej. Ślub to nie jest rewia mody, ale wydarzenie – może jedno z najważniejszych w życiu każdej kobiety, czyli w tym przypadku Panny Młodej. Byłoby dobrze, gdyby świadkowa wybrała i kupiła suknię w towarzystwie przyszłej Panny Młodej. Jej kreacja powinna pasować do wszystkich elementów uroczystości. Nie może więc odbiegać od stylu stroju nowożeńców, wszelkich niezbędnych ozdób czy dodatków. I tak na przykład orszak druhen powinien dopasować swoje suknie pod względem koloru i kroju. Ale nikt nie powiedział, że nie można  wymieszać stylów. Ważne jest bowiem, by każda z druhen czuła się bardzo swobodnie. Można też ustalić obowiązujący na uroczystości kolor, jak również krój oraz długość sukni. Krój powinien być jednak uniwersalny, tak, by panie o różnych sylwetkach czuły się pięknie i jednocześnie swobodnie. Nie każda jest modelką – szczupłą z idealną figurą. Są też panie o rozmiarach XXL.

Po drugie –  podczas wyboru odpowiedniego kroju, należy pamiętać o tym, że najlepsze na wesele są delikatne i zwiewne sukienki. Idealnym fasonem będzie krój w tak zwaną literę A. Stosowne są też kroje ołówkowe, ale one nie zapewniają aż takiej swobody ruchu, chociaż są bardzo kobiece, ukrywają mankamenty urody i wysmuklają każdą sylwetkę.

Po trzecie – zasada naczelna – strój świadkowej ma ukrywać jej ramiona. Długość też jest sztywno określona. Suknia powinna sięgać tuż przed lub za kolana. Suknia na ramiączkach, koniecznie musi być zestawiona z odpowiednim kolorystycznie i materiałowo szalem lub modnym bolerkiem. Dla pań w rozmiarach plus size poleca się wybór zwiewnego szalu.

Po czwarte – bardzo ważny jest kolor kreacji oraz wszystkie niezbędne dodatki ślubne. Świadkowa koniecznie musi pasować do Panny Młodej tak strojem jak i dodatkami do niego. Ważne więc są kolory, choć wybór koloru jest dosyć prosty. Klasyczne pastele – jasne i delikatne są tym, co pasuje do stroju świadkowej. Można dobrać suknię w tonacji podobnej do dodatków do sukni ślubnej. Zazwyczaj takie dodatki pojawiają się w odcieniach pudrowego różu, delikatnego wrzosu lub stonowanych, łagodnych popieli. Bywa jednak tak, że należy się dostosować do wizji Panny Młodej. Dlatego świadkowa i druhny muszą się na przykład przygotować na barwy ciemne, kontrastujące.

Po piąte – dodatki do sukni świadkowej także powinny pasować do stroju Państwa Młodych. I tak w tym przypadku świadkowa może wpiąć we włosy kwiaty. Ale pod warunkiem, że będą to te same kwiaty, które Panna Młoda ma w bukiecie. Może także mieć część akcentów dekoracyjnych – identycznych jak Panna Młoda. Wszystko jednak w całości nie ma prawa przyćmić Panny Młodej. Dlatego dodatki nie powinny być ani większe, ani bardziej efektowne.

Skoro wiecie już wszystko, szykujcie się na ślub swojej Przyjaciółki.

 

Podobne wpisy