Modne kolczyki – trendy 2019. Jak je nosić i dobierać?

Kolczyki należą do najbardziej lubianych dodatków i zarazem są jedną z najstarszych ozdób na świecie. Pierwsze ich ślady znaleziono w uszach człowieka epoki lodu, czyli było to około 5500 lat temu. Moda na kolczyki nie zanikła do dzisiaj. W 2019 roku ten rodzaj biżuterii jest również bardzo trendy. Najmodniejsze kolczyki mają przede wszystkim maxi długość, ozdobione są najczęściej prawdziwymi lub sztucznymi perłami. Mogą też wić się jak węże. Trendy jest awangardowa asymetria. Mogą być to kolczyki nie do pary. Hitem jest pojedyncza nausznica.

Modne kolczyki – długie i skręcone oraz z pereł

Najmodniejsze kolczyki są przede wszystkim długie i skręcone. Mogą przybrać formę anielskich loków lub wijących się węży. Modne kolczyki to moda na długość w rozmiarze XXL i różnorodne kształty oraz wzory. Mogą to być chwosty, może być kiść winogron, czy liście lub drogocenny sznur pereł. Kolczyki mają sięgać jednak minimum do ramienia. Poza tym ważnym trendem są perły. Biżuteria z perłami zawsze budziła zachwyt i dodawała elegancji. Teraz jest jak najbardziej modna. A kolczyki mogą być przyozdobione perłami w najnowocześniejszej odsłonie modnego perłowego sznura lub nonszalanckiej nausznicy rodem z Czarnego Lądu.

Materiał, wzory i kolory

Modne kolczyki są wykonane z ponadczasowego złota i równie efektownego srebra. Do tego dochodzą kamienie półszlachetne, barwne szkiełka lub cyrkonie. Pojawiają się i kolczyki stylizowane na wykonane z atrakcyjnego kruszca, a w rzeczywistości będące materiałem drewnianym lub plastikowym poddanym odpowiedniej obróbce. Kolczyki mają takie dodatki jak piórka, monety, chwościki. Pojawiają się ciekawe geometryczne wzory, romantyczne kwiaty, motyle, a także stylowe czaszki, krzyże, słodkie żabki i ważki. Jednak pamiętajmy, że złote i srebrne kolczyki od lat uważane są za najbardziej uniwersalne. Dlatego zawsze powinny znaleźć się obok sezonowych hitów w biżuteryjnej szkatułce.

Jak nosić kolczyki?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Projektanci udzielają dwóch rad. Według nich kolczyki nosi się  na zasadzie kontrastu. Można je też ubierać na zasadzie spójności – wtedy każdy element stroju, a także okazja są bardzo istotne w doborze tej biżuterii. Ważne jest także to, że nawet najbardziej wymyślna biżuteria nie powinna nigdy być tandetna.

Jak dobrać kolczyki do stroju?

Styliści w tym względzie mają kilka zasadniczych rad:

– przede wszystkim wyszukane, bogato zdobione kolczyki zawsze ubieramy do kreacji wieczorowych.

– modna asymetria nie sprawdzi się przy każdej okazji. Natomiast jeden kolczyk długi, a drugi delikatny będzie idealnym dodatkiem do stroju podczas niezobowiązujących spotkań w gronie znajomych lub podczas takiego samego wyjścia do pubu. Dodatki nie muszą pochodzić z jednego zestawu. Trendy casualowe wskazują wyraźnie jedynie na sztyfty, jakie powinny być w postaci perełek, cyrkonii, kuleczek i kryształków.

– do stylizacji formalnych dobieramy przede wszystkim dyskretne akcesoria, które są bardzo dobrej jakości.

Kolczyki, a kształt twarzy

Pod żadnym pozorem kolczyki nie mogą zdominować ubioru. Nie mogą też być zbyt krzykliwe i wyraźne. Mają być tylko akcentem – modnym, ładnym i stylowym. Jak je kupować? Przede wszystkim muszą się podobać. Ważne są też modowe trendy oraz, a może i przede wszystkim, kształt twarzy.

Twarz owalna uważana jest za idealną. W tym przypadku postawcie na figury geometryczne, a także duże koła. Idealne będą cyrkonie, perełki oraz ćwieki. Zrezygnujcie natomiast z kolczyków, które są płaskie i wiszące. One bowiem niekorzystnie wydłużają twarz.

Kobiety o pełnych rysach twarzy powinny natomiast nosić kolczyki długie i płaskie. Im dłuższe tym lepiej. Obecnie hitem są takie kolczyki, które sięgają do ramion.

Kwadratowa twarz natomiast nie lubi geometrii. Zaistnieje natomiast przy ozdobach o łagodnej linii.

Trójkątne rysy twarzy są zdecydowanie najbardziej wymagające. Lubią wyjątkowe i subtelne dodatki. Styliści polecają zwłaszcza modele, które swoim kształtem są szersze u góry, a węższe u dołu.

 

Podobne wpisy