|

Świąteczna moda na wesoło, czyli zabawne kreacje na Święta Bożego Narodzenia

Zima – szaro, buro, mroźno… Nie każdy lubi tę porę roku, chociaż i ona ma swoje dobre strony. Jedną z nich są Święta Bożego Narodzenia – uwielbiane nie tylko przez dzieciaki. Rodzinne spotkania, prezenty pod choinką, sama choinka, kolędy to wszystko sprawia, że magiczna aura wkracza niepodzielnie w nasze życie. Jak zrobić, by bieganina wokół wielkich przygotowań do świąt nie stała się zbyt poważna? Zabawmy się świąteczną modą, bo ona ma tak samo duże znaczenie, jak pieczenie ciast i kupowanie prezentów. No to do dzieła!

Świątecznie i na wesoło

Świątecznie a nie odświętnie, czyli odpowiednia dawka humoru nikomu jeszcze krzywdy nie wyrządziła, a wprost przeciwnie – wywołuje zdrowy uśmiech na twarzy. Tutaj wszystko jest dozwolone. Zasady są proste – musi być ciepło i z humorem. Odstawiając powagę i elegancką, świąteczną etykietę poczujemy prawdziwy, wyjątkowy, swojski i rodzinny klimat Bożego Narodzenia. Ten radosny nastrój udzielił się już niemal wszystkim projektantom i designerom światowych marek i najbardziej popularnych sieciówek. Możemy więc do świątecznego stołu spokojnie zaprosić wesołe swetry w świątecznej odsłonie dla całej rodziny, a może lepsze będą śmieszne, sportowe bluzy z modnym reniferem i czerwone czapki Świętego Mikołaja albo zabawne t-shirty z reniferami lub piernikowymi ludzikami? Jeśli boisz się aż tak widocznego luzu, koszulkę możesz zestawić ze stylową marynarką lub eleganckim, gładkim sweterkiem. Liczy się jednak zawsze oryginalny pomysł i brak szablonowości.

Nasza piękna zima rodem z Norwegii

Poza tym dlaczego nie skorzystać z wciąż modnych skandynawskich wzorów, które wesoło hasają na czapkach, rękawiczkach, swetrach i kamizelkach? Szlaczki w renifery, bałwanki, śnieżynki, mikołajki, skrzaty już dawno przestały być obciachowe i stały się modowym hitem, na który stawiają projektanci od Marksa&Spencera, Zary czy Reserved. Nie gardzą nimi takie marki, jak: Burberry, Stella McCartney czy Marc Jacobs. Tak właściwie norweski sweter jest już swego rodzaju marką znaną na całym świecie. A słynny wzór Marius uznano nawet za nieodłączny element narodowego designu Norwegii.

Polecamy święta bez nadęcia i zadęcia

Zabawne wzory przestały naprawdę być de mode. Podczas świąt liczy się dookreślenie świąt choćby samymi wesołymi motywami. Najważniejszy w tym unikalnym modowym trendzie jest wyjątkowy kolor, ciepło i miły w dotyku materiał. Pamiętajmy też o tym, że samą modą warto zawsze się bawić, a Święta Bożego Narodzenia to czas radości, uśmiechu – dlaczego więc nie podkreślić go zabawną czapką i kapciami-niedźwiadkami? Takie ubranie będzie też świetnym prezentem pod choinkę np. ciepła i gustowna piżama w krasnale ze świątecznym nadrukiem dla całej rodziny czy bokserki z nadrukiem tańczącego bałwanka dla niego!

Podobne wpisy